4 речі, які кожен повинен знати про гроші

Само собою зрозуміло, що гроші є однією з найважливіших речей у житті. Завдяки їм ми маємо дах над головою, їжу на столі, хорошу освіту та оплачені рахунки за лікування. Вони також купують безпеку для вас і ваших близьких.
Поділитися

Само собою зрозуміло, що гроші є однією з найважливіших речей у житті. Завдяки їм ми маємо дах над головою, їжу на столі, хорошу освіту та оплачені рахунки за лікування. Вони також купують безпеку для вас і ваших близьких.

Якими б важливими не були гроші в нашому житті, основам фінансів зазвичай нас не вчать у школі чи наші батьки. На жаль, відсутність фінансової грамотності може призвести до неправильних фінансових рішень, які можуть мати серйозні довгострокові наслідки. Наприклад, до накопичення безнадійних боргів, надмірних і несерйозних витрат, нескінченних платежів і відсутності заощаджень на пенсію.

Нещодавнє дослідження, проведене Інститутом політики грошей і психічного здоров’я, показало, що питання грошей і психічного здоров’я нерозривно пов’язані. Погане управління фінансами часто призводить до стресу та тривоги, які ще більше впливають на фінанси у нескінченному токсичному циклі. Створення фінансово безпечного життя може здатися складним завданням, яке вимагає експертних навичок. Однак багато фінансових питань можна вирішити, просто повернувшись до основ фінансів.

Опитування 2019 року показало, що 9 із 10 дорослих кажуть, що ніщо не робить їх щасливішими та впевненішими, ніж порядок у фінансах. Тож використовуйте цей матеріал, щоб закласти міцну основу для здорового фінансового майбутнього.

1. Розуміння вашої зарплати

Перше, з чого варто почати, вивчаючи основи фінансів, – це ваша зарплата. Адже саме звідси більшість людей отримує свій дохід, особливо якщо ви працюєте на роботодавця.

Зрозуміти інформацію у вашій зарплаті може здатися простим завданням, але мало хто перевіряє її регулярно. Якщо ви помітили будь-які прорахунки з цими цифрами, негайно подайте це питання у відповідний фінансовий відділ або відділ кадрів. Це ваші важко зароблені гроші, тому важливо розуміти, що куди йде і навіщо.

2. Складання бюджету

Тепер, коли ви знаєте, яка ваша чиста зарплата, наступним фінансовим поняттям, яке слід зрозуміти, є необхідність і цінність бюджетування. Багато людей часто асоціюють бюджетування з обмеженнями та проблемами або вважають, що вони не заробляють достатньо грошей, щоб мати бюджет. Однак складання бюджету має вирішальне значення незалежно від рівня вашого доходу.

Складаючи бюджет, ви маєте чітке уявлення про те, скільки ви витрачаєте та скільки у вас залишається, що ви можете використати для заощаджень, виходу на пенсію, погашення боргів або фінансової подушки. Це дає змогу приймати розумніші рішення щодо ваших грошей, наприклад, уникати надмірних витрат. Коли ви стикаєтеся з необхідністю витратити на щось гроші, бюджет змушує зупинитися і задуматися про покупку. Ви починаєте розуміти, що якщо ви витрачаєте гроші в одній сфері, вам доведеться скорочувати витрати на інші сфери, або у вас залишиться менше заощаджень.

Бюджет також може бути гнучким, оскільки ви вирішуєте, скільки хочете витратити на кожну категорію, тож ви завжди можете звільнити місце для більш «веселих» речей. Найкраще те, що вам не потрібно відчувати провину, якщо ви дотримуєтесь свого бюджету. Це дозволяє вам розважатися, заощаджувати та оплачувати найнеобхідніше, не турбуючись про свою фінансову безпеку. Чудове місце для початку — це методика 50/30/20, за якою 50% вашого доходу йде на витрати, 30% — на розваги та потреби, а 20% — на заощадження.

3. Створення надзвичайного фонду

Життя в Україні вчить, що несподівані події можуть статися будь-коли. Ви не можете передбачити, коли ваша машина зламається або коли вам знадобиться екстрений візит лікаря.

Такі непередбачені ситуації можуть коштувати вам сотні, а то й тисячі гривень. Тому резервний фонд допоможе вам пережити непередбачені життєві обставини.
Почніть із підрахунку своїх місячних витрат на життя — підрахуйте, скільки грошей ви витрачаєте на оренду чи кредитні угоди, рахунки, продукти та транспорт. У вашому фонді надзвичайних ситуацій повинно бути достатньо грошей, щоб покрити витрати на проживання принаймні на три місяці, якщо можливо, більше.

У вас може виникнути спокуса використати свій фонд надзвичайних ситуацій на такі події, як відпустка, весілля чи покупка автомобіля, але будьте дисциплінованими та протистоять цьому бажанню. Сенс резервного фонду полягає в тому, щоб ви не заборгували під час кризи. Краще звернутися до фінансистів і не тягнути гроші з фінансової подушки.

4. Дострокові пенсійні накопичення

Коли ви молоді, вихід на пенсію може здатися таким далеким, що це здається нездійсненною мрією. Фактично, це одне з найпоширеніших виправдань, які молоді люди використовують, щоб виправдати, що не збирають гроші на пенсію.

Навіть якщо ви не заробляєте багато на початку кар’єри, у вас є одна перевага перед багатшими, літніми людьми — час. Чим раніше ви почнете відкладати на пенсію, тим більше часу у вас буде протягом усього життя, щоб заощаджувати, а не намагатися надолужити згаяне.

У поєднанні з потужністю складних відсотків ви отримуєте відсотки за своїми депозитами, а також нараховані відсотки. Таким чином, навіть невелика сума може мати величезне значення в майбутньому. Використовувати час у своїх інтересах — фундаментальна фінансова основа, яку ви повинні вивчити.

3 правила життя

Побудова міцного фінансового здоров’я є безперервним процесом. Коли ви створите фундамент фінансових основ, пам’ятайте про ці 3 правила, які допоможуть вам приймати мудріші фінансові рішення.

1. Ставте довгострокові фінансові цілі

Коли ви ставите чіткі цілі, це мотивує вас виконувати роботу, бачити свій прогрес і, у свою чергу, прискорювати темп. Довгострокові фінансові цілі зазвичай охоплюють понад 10 років і можуть включати ранній вихід на пенсію, купівлю будинку або створення кількох джерел доходу.

2. Ставте короткострокові цілі

Так само короткострокові фінансові цілі спонукають вас швидше досягати поставлених цілей і отримувати задоволення від посіяного. Наприклад, відкладати на весілля, робити ремонт на кухні чи їхати у відпустку. Досягнення короткострокових фінансових цілей також додає вам впевненості та дає базові знання для досягнення більших, довгострокових цілей.

3. Розрізняйте бажання та потреби

Бажання – це предмети та послуги, які приємно мати, але з часом можна обійтися без них, наприклад речі, які ви купуєте для відпочинку. Потреби – це те, що необхідно для здорового життя, наприклад, житло, їжа, вода, медичне обслуговування. Змішування цих двох концепцій може завдати шкоди вашим фінансам, тому переконайтеся, що ви не обмінюєте свою фінансову безпеку на свої бажання.

Глибоке розуміння фінансів має вирішальне значення, оскільки воно дає нам знання та навички, необхідні для ефективного управління нашими фінансами, такими як погашення боргів, складання бюджету, заощадження на пенсію та заощадження на чорний день. Фінансово грамотна людина не тільки більш впевнено розпоряджається своїми грошима, але й знає, як справлятися з неминучими злетами та падіннями у своєму фінансовому житті.

Джерело


Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Seo, web design, web development.