11 порад, як психологічно підготувати дитину до нового навчального року

В Україні минають останні тижні літа, а незабаром навчальний рік. Незалежно від того, чи ви не можете дочекатися, поки ваші діти повернуться до школи, чи хвилюєтеся за шкільні дні вашої дитини, одне можна сказати напевно: повернення до школи завжди є великим кроком вперед.
Поділитися

В Україні минають останні тижні літа, а незабаром навчальний рік. Незалежно від того, чи ви не можете дочекатися, поки ваші діти повернуться до школи, чи хвилюєтеся за шкільні дні вашої дитини, одне можна сказати напевно: повернення до школи завжди є великим кроком вперед.

Діти, які вперше йдуть до школи або переходять до нової, звісно, ​​мають пережити найбільшу адаптацію. Усі діти відчувають певне хвилювання і, можливо, тривогу з приводу переходу до наступного класу, нового вчителя, зміни кола спілкування та нових академічних вимог.

Трохи підготувавшись і подумавши, вам не знадобиться багато часу, щоб насолодитися останніми тижнями літа! І вони можуть полегшити перші тижні навчання у школі для ваших дітей і для вас.

1. Почніть розмову з дитиною про те, чого очікувати

Ви можете почати зі слів: «У нас є ще кілька тижнів, щоб по-справжньому насолодитися літом, а потім ми почнемо готуватися до вашого нового навчального року. Як ти ставишся до початку навчання?”

Коли ви розмовляєте зі своєю дитиною, пам’ятайте, що ваша найважливіша робота – слухати. Діти, як і всі ми, потребують чуйного слухача, щоб висловити свої тривоги та розчарування.

Отже, якщо ваша дитина висловлює певний дискомфорт, ви можете сказати: «Це тебе турбує, чи не так? розкажи мені ще Що в цьому найгірше?”

Ви не намагайтеся відговорити дитину від її хвилювання. Ви — безпечне місце для неї, де вона може поговорити про свої страхи, і це часто допомагає їм зникнути. Однак корисно запитати дитину, як би вона впоралася з тривогою, якби вона стала реальністю.

Ваша мета — допомогти дитині відкрити власні внутрішні ресурси та нагадати їй, що у неї є все необхідне для підтримки.

2. Переконайтеся, що ваша дитина знайома зі школою

Якби вона ходила в ту ж школу в минулому, чудово! Цього року все, що вам потрібно зробити, це поговорити про всі відмінності.

  • «Тепер, коли ти в першому класі, ти будеш гратися на великому майданчику та їсти в їдальні з іншими дітьми».
  • «Тепер ти будеш у третьому класі і кожен день матимеш домашнє завдання».
  • «Тепер, коли ти перейдеш до середньої школи, ти будеш сам по собі. Треба буде потренуватися переходити головну вулицю».

Але якщо вона перший рік у цій школі, то варто побувати туди кілька разів. Навіть якщо перед початком школи відбудеться офіційний день ознайомлення, почніть зараз із відвідування школи. Якщо у вас є ігровий майданчик, це чудовий спосіб допомогти вашій дитині зблизитися з новою школою.

Якщо будівля відкрита, обов'язково сходіть туди разом, щоб оглянути її. Якщо вам дозволили зайти в бібліотеку, зазирнути в клас або два і скористатися туалетом (важливо, щоб дитина почувалася там у більшій безпеці), ви виграли куш. Чим більше ваша дитина дізнається про школу, тим менше вона буде хвилюватися про невідомість і тим комфортніше почуватиметься в перший день.

3. Допомагайте налагоджувати зв'язки з іншими дітьми

Діти завжди хвилюються з приводу нового вчителя, але якщо вони знають інших дітей, вони почуватимуться спокійніше. Якщо ви новачок у місті, докладіть особливих зусиль, щоб познайомитися з іншими дітьми, які живуть по сусідству. Часто школи охоче знайомлять одна з одною нові сім’ї, дозволяючи дітям спілкуватися з іншими новими учнями за кілька тижнів до початку школи. Навіть якщо ваша дитина не новачок у школі, дізнайтеся, хто ще в її класі, і домовтеся пограти разом, щоб вона відчула більше зв’язку, якщо вона не бачила цих дітей усе літо. Якщо ви можете організувати, щоб ваш син чи дочка пішли до школи першого ранку зі знайомою дитиною, навіть якщо вони не в одному класі, це зменшить хвилювання в останню хвилину.

4. Почніть розмову про наступний клас у школі або про початок навчання

Мотивуйте свою дитину, розповідаючи про те, чого вона з нетерпінням чекає, включаючи закуски, ігровий майданчик, читання, комп’ютери, співи та мистецтво. Якщо ви знаєте інших дітей, які навчатимуться в її класі чи школі, обов’язково зазначте, що вона побачить або пограє з ними. Поділіться власними історіями про те, що вам сподобалося в школі.

Заохочуйте її ставити запитання, запитуючи, якою, на її думку, буде школа. Це допоможе їй висловити будь-які страхи, які вона ще не висловила, але які змушують її нервувати. Підкресліть те, що, на вашу думку, їй сподобається, але не применшуйте її страхи; дітей можуть хвилювати речі, які дорослі можуть вважати тривіальними, наприклад, як знайти туалет у школі. Розв’яжіть будь-які страхи та запевніть дитину, що їй буде весело, що школа може зв’язатися з вами, якщо буде потрібно, і що ваша любов завжди з нею, навіть коли вас немає поруч. Обов’язково закінчуйте кожну розмову словами «а коли школа закінчиться, я заберу тебе, ми щось смачненьке перекусимо, а ти розкажи мені про свій день», щоб щоразу, коли ваша дитина згадує про школу, вона пам’ятає це комфорт.

5. Чи буде з тобою вдома молодший брат чи сестра?

Якщо молодший брат чи сестра залишатиметься з вами вдома, переконайтеся, що ваша дитина знає, як їй буде нудно вдома і як ви та молодший брат чи сестра будете ревнувати, що вона не ходить до школи, як старша дитина. Поясніть, що кожного дня після школи у вас буде особливий час зі старшою дівчинкою, щоб поговорити про її день і разом перекусити.

6. Поверніть свою дитину до режиму раннього відходу до сну задовго до початку школи

Багато дітей починають пізно лягати спати в літні місяці. Але якщо вам доводиться будити дитину вранці в школу, це означає, що вона не виспалася. Дітям необхідно спати від 9,5 до 11 годин на добу в залежності від віку та індивідуальних фізіологічних особливостей. (Для підлітків потрібно не менше 9,5 годин, а для малюків не менше 11 годин). Щоб повернути дітей до розкладу, щоб вони міцно спали о 21:00 і змогли самостійно прокинутися о 7:00 для школи, потрібно кілька тижнів поступово переносити час сну на більш ранній час.

Якщо ви привчите дитину рано лягати спати напередодні школи, вона просто не буде готова лягти спати рано, тому що проспала вранці і страждає від нічних турбот перед школою. У такій ситуації можна очікувати зростання занепокоєння кожного. Тому слідкуйте за календарем і щовечора починайте переносити час сну трохи раніше, дозволяючи дітям читати в ліжку протягом години до вимкнення світла, що також добре для їхніх навичок читання.

7. Розбудіть мозок вашої дитини

Ви не вчитель, і вам не потрібно починати вчитися до початку навчального року, витягуючи картки або вирішуючи математичні завдання. З іншого боку, дослідження показують, що влітку діти багато забувають. (Не хвилюйтеся, вони теж багато чого дізнаються через гру!) Якщо ваша дитина читала влітку, вітаємо! Якщо ні, то зараз саме час почати. Відвідайте бібліотеку і дозвольте їй вибрати кілька книг, які їй подобаються. Поговоріть з дитиною про те, що до кінця літа всі члени сім'ї (можете включити себе, якщо хочете, або читати їй) будуть читати по годині щодня.

І якщо ваша дитина має завдання, не чекайте, поки вона згадає день перед школою, що їй потрібно написати твір про книгу. Закінчіть літню роботу принаймні за тиждень до початку школи, щоб вона могла бути спокійною до кінця канікул.

8. Дозвольте дитині обирати шкільне приладдя

Діти люблять вибирати ручки, пенали, зошити тощо. Це та частина дитинства, яка більшості запам’ятовується як найкраща. Дозвольте дитині самій обирати що завгодно, бо це, до речі, також спонукає її йти до школи — використовувати все це. Якщо у дитини загоряються очі, коли вона бачить те, що хоче, а ви ще чекаєте на зарплату, ми завжди на зв'язку. Звертайтеся до нас і здійсніть бажання вашої дитини, адже це її найкраща пора, і нехай вона запам'ятається на все життя. За статистикою кожна дитина пам'ятає якісь круті аксесуари, які батьки купували їй у дитинстві: від зошитів і рюкзаків до одягу. Ми всі були такими, і це не змінилося. Тому подаруйте школяреві чи школярці здійснення цієї мрії.

9. Напередодні школи лягай спати раніше

Це необхідно не тільки дітям, а й батькам, щоб ви могли встати досить рано і спокійно впоратися з будь-якими кризовими ситуаціями в останню хвилину. Переконайтесь, що діти — у тому числі підлітки! — розклав одяг напередодні ввечері, приготував обіди, добре спав і добре поснідав. Плануйте прибути до школи раніше, щоб мати час для змістовного прощання. І не забудьте зробити фото «першого шкільного дня» перед виходом з дому!

10. Що робити, якщо дитина плаче, коли ви прощаєтесь

Запевніть її, що з нею все буде добре і що ви не можете дочекатися, щоб побачити її в кінці дня. Використовуйте процедуру прощання, яку ви вже практикували, а потім дайте її вчителю. Досвідчені вчителі знають про хвилювання першого дня та звикли до спілкування зі своїми учнями.

Якщо вашій дитині продовжує важко розлучатися, обов’язково поговоріть з учителем. Можливо, вона може давати їй спеціальне завдання щоранку або розвивати дружбу з іншою дитиною, яка має подібні інтереси.

11. Приходьте на кілька хвилин раніше, щоб забрати дитину в перший тиждень навчання

Якщо дитина не побачить вас відразу, це посилить її тривожність і може викликати паніку. Якщо ваша дитина плаче, коли ви берете її на руки, не хвилюйтеся. Ви бачите стрес від того, що їй доводиться триматися цілий день і бути дорослою. Ваше повернення сигналізує, що дитина в безпеці знову бути собою; сприймай це як комплімент.

Це стосується дітей будь-якого віку, у яких можуть бути нехарактерні зриви протягом першого тижня навчання або безпосередньо перед початком занять. Позначте це як стрес, не будьте суворими з дитиною та переконайтеся, що ви готові поговорити зі своєю дитиною, щоб їй не довелося влаштовувати істерики. Не встигнете й оком моргнути, як усі звикнуть до нового розпорядку дня й навіть не озиратимуться, біжачи до школи.

Джерело


Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Copyright 2024 © mansfield roofers bath lane mansfield notts ng18 2bu :.