11 речей, які не варто купувати вживані

Уникайте покупки цих речей, що були в ужитку, оскільки вони можуть становити загрозу здоров’ю та безпеці.
Поділитися

Уникайте покупки цих речей, що були в ужитку, оскільки вони можуть становити загрозу здоров’ю та безпеці.

Купівля б/в — чудовий спосіб заощадити гроші. І багато предметів можуть бути не новими для використання. При цьому є кілька варіантів, які варто купувати тільки новими. Якщо ви виберете, наприклад, маловживаний автомобіль із пробігом лише кілька сотень миль, ви можете заощадити тисячі — і все одно користуватися перевагами «нового» автомобіля.

З іншого боку, якщо ви купуєте вживаний матрац, який заподіює вам біль у спині та приносить у ваш дім постільних клопів, витрати перевищать вигоди. Тому спочатку прочитайте про плюси і мінуси секонд-хенду.

Які недоліки купівлі вживаних речей?

Коли ви купуєте вживані речі, ви стикаєтеся з кількома потенційними недоліками. Вони зношуються, що може вплинути на функціональність і безпеку речі.
Крім того, якщо з товаром щось піде не так, ви часто не матимете гарантії чи можливості повернути його. Крім того, вам доведеться витратити час і сили на пошуки, перевірку і узгодження ціни того, що ви купуєте.

Чи варто купувати вживані речі?

У деяких випадках так. Ви можете заощадити гроші та отримати потрібні речі. Ви також можете знайти вживаний предмет із функціями, яких ви не знайдете в новому. Крім того, купівля вживаних речей є формою переробки, яка допомагає зменшити відходи та принести користь навколишньому середовищу.

Якщо ви вирішили купити вживані речі, на вас чекають вигідні пропозиції. Однак ось 12 речей, які ви ніколи не повинні купувати вживані.

1. Матраци

Використаний матрац викликає кілька проблем. З точки зору гігієни, ви не можете випрати весь матрац. Крім того, вони можуть бути домом для шкідників, алергенів, цвілі, рідин організму та бактерій.

Що стосується функціональності, виробники розробляють матраци, щоб забезпечити належну підтримку вашому тілу під час сну. Використані матраци можуть мати застарілу технологію або пошкоджену внутрішню структуру, що може спричинити проблеми зі сном і біль.

Коли ви обираєте новий матрац, ви можете бути впевнені, що ваше ліжко чисте, здатне забезпечити належну підтримку та має гарантію, якщо щось піде не так.

2. Автокрісла

Автокрісла можуть стати ненадійними та неефективними для захисту вашої дитини після однієї автомобільної аварії, навіть якщо вони виглядають добре. Вони також мають термін придатності, і буває важко визначити, чи закінчився термін придатності використаних стільців. Крім того, вартість автокрісла більш ніж підходить для умов отримання грошей в CreditPlus. Отримайте потрібну суму та придбайте нове якісне автокрісло, яке прослужить довго, а якщо що, то ще й підлягає поверненню або заміні по гарантії.

3. Засоби особистої гігієни

Купуйте нові предмети особистої гігієни, такі як бритви, зубні щітки, кусачки для нігтів, косметику, щітки для тіла, лосьйони та мочалки.

У них можуть міститися бактерії, грибки тощо, які можуть спричинити проблеми зі здоров’ям. Крім того, вони можуть закінчитися терміном придатності та бути небезпечними для використання.

4. Шоломи

Не купуйте вживані шоломи для катання на лижах, велосипеді чи для інших цілей.
Шоломи служать важливою метою захисту вашої голови та мозку, якщо ви потрапили в аварію. Вони призначені для використання протягом певної кількості років і поглинання лише одного значного впливу.

Купуючи вживаний шолом, ви не знаєте, скільки ударів він поглинув і чи закінчився термін придатності. Хоча пошкодження зовнішньої оболонки шолома є очевидним червоним прапором, ви не можете побачити, чи пошкоджена внутрішня оболонка.

5. М'які меблі

Також варто уникати покупки вживаних м'яких меблів. Це означає відсутність футонів, диванів, крісел, великих стільців або шезлонгів. І не тільки тому, що клопи є реальною загрозою. Ці меблі вживані і часто зношуються. На них можуть потрапити запахи, плями та будь-що інше — від їжі до рідини — і зробити такі меблі небажаними у вашому домі.

6. Електроковдри

Хоча електричні ковдри можуть бути теплими та затишними холодними зимовими ночами, вони становлять серйозну небезпеку для своїх власників. Нові електричні ковдри, як правило, безпечні, якщо використовувати їх відповідно до рекомендацій, але ви повинні кожні два роки перевіряти їх електриком і викидати через 10 років.

Крім того, якщо ви купуєте вживаний, ви не знатимете, скільки йому років і чи є в ньому пошкоджені дроти, які можуть спричинити перегрів і пожежу.

7. Подушки та постільна білизна

Не купуйте вживану постільну білизну та подушки. Подібно до використаних матраців, використані подушки та постільна білизна є розсадником шкідників, цвілі тощо. Вони також дуже схильні до плям від рідин організму. Оскільки ви приносите ці предмети у своє ліжко, найкраще купувати їх свіжими та новими.

8. М'які іграшки

Уникайте покупки вживаних м'яких іграшок. Хоча вони милі та затишні, використані м’які іграшки можуть бути проблемними. Вони притягують пил, кліщів і алергени, а також можуть стати розсадником вошей, жуків і бактерій. Крім того, якщо іграшка подобалася попередньому власнику, такі деталі, як ґудзики чи очі, можуть розв’язатися і створювати ризик удушення для нового власника.

9. Антипригарний посуд

Антипригарні покриття на посуді можуть бути проблемними як для людей, так і для навколишнього середовища. Вони часто містять пер- та поліфторалкільні речовини (PFAS), які дуже повільно розщеплюються в організмі та можуть спричинити пригнічення імунітету, захворювання нирок та інші проблеми зі здоров’ям. Використаний антипригарний посуд часто має вм’ятини та подряпини, що може збільшити цей ризик.

10. Розетки із захистом від перенапруги

Під час активних відключень двічі подумайте, перш ніж купувати б/у фільтри від перенапруг. Вони відіграють важливу роль у запобіганні пошкодженню електронного обладнання. Проте використані захисні пристрої можуть мати невидимі пошкодження, які зменшують їх здатність захищати від стрибків напруги та можуть спричинити пожежу. На новий апарат найкраще витратити близько 500-800 грн. Експерти також рекомендують міняти їх кожні два роки або, можливо, раніше, залежно від кількості стрибків напруги, які ви відчуваєте.

11. Килими

Хоча ви можете знайти вживаний килим за вигідною ціною, подумайте двічі, перш ніж купувати його. Килими є магнітом для бруду, сміття, запахів і шкідників. Їх також дорого чистити.

Джерело


Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Chaque individu, entreprise et gouvernement doit jouer un rôle actif dans la réduction de la pollution plastique. Page not found – original cinema poster.